Міжнародний конкурс виконавців на дерев’яних духових інструментах імені В.С. Антонова

Міжнародний конкурс ім. В.С. Антонова проводиться під патронатом Міністерства культури України, Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра, де протягом довгих років працював і виховав плеяду талановитих музикантів Володимир Антонов.
У травні 2011 року з успіхом пройшов перший аналогічний конкурс, який мав всеукраїнське охоплення і став справжньою культурною подією в музичному спів-товаристві України. У конкурсі взяли участь близько 100 молодих виконавців на кларнеті, флейті, гобої, фаготі та саксофоні.
Музиканти з різних куточків країни проявили виключно високу виконавську майстерність, що стало стимулом для організації конкурсу на міжнародному рівні.
Протягом чотирьох днів конкурсанти, які приїхали до столиці з різних куточків України, боролися за призові місця у двох вікових групах (14-19 років і 20-25 років) і п’яти інструментальних спеціалізаціях (флейта, кларнет, гобой, фагот і саксофон). Незважаючи на те, що конкурс проводився вперше, усіма членами журі була відзначена досить серйозна конкуренція між його учасниками. Для того щоб стати переможцями, молодим музикантам потрібно було продемонструвати дуже високий рівень професійної підготовки та виконавської майстерності.

Изображение 172    Юлія Кузьміна та Уляна Макєєва

До складу журі конкурсу, на чолі з ректором КІМ ім. Глієра Олександром Йосиповичем Злотником, увійшли корифеї вітчизняного духового виконавського мистецтва та відомі педагоги.

У 2013 році з успіхом пройшов І Міжнародний конкурс виконавців на дерев’яних духових інструментах ім. В.С. Антонова (номінації флейта і кларнет). Для участі у конкурсі було відправлено близько 90 заявок від претендентів з різних країн. З них відібрано 40 музикантів з 9 країн світу, які вступили в боротьбу за право стати кращими в номінаціях кларнет і флейта.

82     115

Оцінювали учасників метри світового музичного мистецтва з Японії, України, Росії та Ізраїлю. Конкурс проходив у 4 етапи: відбірковий тур (розглядалися документи і відеозаписи), І та ІІ тури – виступи із сольною програмою; ІІІ тур – у супроводі Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України та ансамблю «Київська Камерата».
Заключний концерт та урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу відбулися у Національній філармонії України.

« of 3 »